BLOG


İşletmeniz ne işle uğraşırsa uğraşsın, amacını yerine getirmek için hedef kitlesine ulaşmak zorundadır. Büyük ve kurumsal işletmeler bunu başarabilenlerdir. Peki bunu nasıl yaparlar?

Sosyal Medya Yönetimi deyince hepimizin aklına muhakkak çeşitli sosyal medya mecraları geliyor. Facebook, Instagram, YouTube, Pinterest, Linkedin, Twitter bu sosyal medya ağlarından en popüler olanları.

Dijital pazarlama, işletmelerin hedef kitle üzerinde etki yaratmak, ilgi çekmek, kurumsal imaj ve algı oluşturmak, olası satışları artırmak gibi amaçlar doğrultusunda dijital pazarlama taktik ve tekniklerini kullanarak yapılan pazarlamadır. Dijital pazarlamanın en yaygın ve etkin enstrümanlarından biri de Sosyal Medya Yönetimidir. İşletmenizin günümüzdeki rekabet ortamı içerisinde kendine yer bulması için sosyal medyanın ne kadar önemli olduğunu gösteren birkaç istatistik vermek istiyorum.

Web Sitesi Tasarımı, Kurumsal Kimlik Tasarımının en önemli unsurlarından birisidir. Web Sitesi Tasarımı, internetin gelişiyle yaratılan nispeten yeni bir endüstridir ve dijital medyanın birçok insanın hayatının önemli bir parçası haline gelmesiyle birlikte özellikle son on yılda popülerlik kazanmıştır.

Pazarlama tarafında hizmet veren ajans türleri yaptıkları yaratıcı tasarım, üretiikleri özgün fikir ve yürüttükleri kampanyalarla işletmelerin marka değerine ve satış stratejilerine katkı sağlayan ajanslardır.

Günümüzdeki rekabet koşulları, internetin kullanım alanlarının genişlemesi, iletişim yol ve tekniklerinin farklılaşması, marka ismi belirlemenin hem önemini hem de zorluk derecesini artırmıştır.

Tipografi logo tasarımındaki metindir. Bu genellikle işletme adınız olur, ancak bir slogan veya kısa açıklama da seçebilirsiniz. Eğer logonuzu tasarlarken görsel iletişim araçlarından Tipografi’yi seçtiyseniz bu markanızı bir simgesel kullanım biçimiyle sergilemek istemediğiniz anlamına gelir.

Unutmayın ki, insanların kolay hatırlayamadığı bir logo, görevini yeterince yerine getiremiyor demektir. Kolay hatırlarsanız, kolay hatırlanırsınız.

Bize sorulan en temel sorulardan biri, Logo tasarımı nedir? oluyor. Aslında herkes logo tasarımının ne olduğunu bilir ama tanımlamak güçlük çekebilir, çünkü logoyu tanımlamak için çok farklı bakış açıları ve parametreler gözeterek tanımlamak gerekir.

Reklamcılık dünya çapında 500 milyar dolarlık bir sektördür ve büyümeye de devam etmektedir. Ancak günümüzde birçok işletme hala pazarlama ihtiyaçlarını kendi şirketlerinde ürettikleri çözümlerle karşılayabileceklerini düşünmektedir.

Kurumsal kimlik terimi, bir kurum ya da kuruluşun dışardan algılanan ticari kişiliğini ve karakterini ifade eder. Kurumsal kimlik ilgili algılanan hem kuruluş içinde hem de dışında aynı olmalıdır.

Bir işletmenin kurumsal kimliğini yönetmek birbiriyle bağlantılı olan bir çok unsuru da aynı anda, uyumlu bir şekilde yönetmeyi gerektirir. Bu unsurları 3 başlıkta toplamak mümkün.

Ajans kelimesinin kökeni latince agentia kelimesine dayanmaktadır. Agentia Anlam olarak bilgi ve istihbarat toplayan kişi demektir. Günümüz modern dillerine Fransızca Agence kelimesinden girmiştir.